Çakra karışımları, yoga ve enerji çalışmalarında kullanılan ve farklı enerji merkezlerimizi dengelemeyi amaçlayan uçucu yağ karışımlarıdır.

KÖK ÇAKRA (Muladhara)

Karışım: Selvi, palmarosa

Özellikler: Denge, güven, temel ihtiyaçlar

Renk: Kırmızı

Vücudumuzda bulunan yedi ana çakradan biri olan kök çakra omurganın tabanında, perine bölgesinde yer alır. Hayatta kalma, güvenlik, stabilite ve temel ihtiyaçların karşılanmasıyla ilişkilendirilir. Bu çakra, fiziksel varlığımızı destekler ve temel hayatta kalma güdülerimizi aktive eder. Ancak, kök çakra dengesi bozulduğunda veya bloke olduğunda, güvensizlik, korku, endişe, duygusal dalgalanmalar, fiziksel dengesizlikler gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Mis’ya kök çakra yağ karışımını her gün temiz vücudunuza roll-on başlık ile uygulayabilirsiniz.

SAKRAL ÇAKRA (Svadhisthana)

Karışım: Portakal, ylang-ylang, adaçayı

Özellikler: Yaratıcılık, duygusal denge

Renk: Turuncu

Vücudumuzdaki yedi ana çakradan biridir ve alt karın bölgesinde, bel ve pelvik alanın biraz üzerinde yer alır. Sakral çakra, duygusal denge, yaratıcılık, duygu ve ilişkilerle ilişkilendirilir. Bloke olduğunda, duygusal dengesizlikler, yaratıcılık eksikliği, ilişki sorunları, cinsel problemler, duygu körlüğü gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Mis’ya sakral çakra karışımını her gün temiz vücudunuza roll-on başlık ile uygulayabilirsiniz.

SOLAR ÇAKRA (Manipura)

Karışım: Limon, zencefil, nane, adaçayı

Özellikler: Güç, özsaygı, özgüven

Renk: Sarı

Vücudumuzdaki yedi ana çakradan biridir ve göğüs ve karın bölgesi arasında, göbek hizasında yer alır. Solar çakra, kişisel güç, özsaygı, irade ve özgüvenle ilişkilendirilir. Ayrıca sindirim ve metabolizma ile de bağlantılıdır. Bloke olduğunda, özgüvensizlik, kararsızlık, sindirim problemleri, enerji eksikliği gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Mis’ya solar çakra karışımını her gün temiz vücudunuza roll-on başlık ile uygulayabilirsiniz.

KALPÇAKRA (Anahata)

Karışım: Biberiye, çay ağacı, ylang ylang

Özellikler: Sevgi, şefkat, uyum

Renk: Yeşil veya pembe

Vücudumuzdaki yedi ana çakradan biridir ve göğüs

bölgesinin ortasında, kalbin hemen üzerinde yer alır. Kalp çakra, sevgi, şefkat, bağlılık, kabul ve denge ile ilişkilendirilir. Kalp çakra dengesi bozulduğunda veya bloke olduğunda, duygusal kapanma, yalnızlık, nefret, kıskançlık gibi duygusal sorunlar ortaya çıkabilir. Mis’ya kalp çakra karışımını her gün temiz vücudunuza roll-on başlık ile uygulayabilirsiniz.

BOĞAZ ÇAKRA (Vishuddha)

Karışım: Kekik, çay ağacı, karanfil

Özellikler: İfade, iletişim, doğru söz

Renk: Mavi

Vücudumuzdaki yedi ana çakradan biridir ve boğaz bölgesinde, boyunun tabanında yer alır. Boğaz çakra, iletişim, ifade, doğru söz ve yaratıcılık ile ilişkilendirilir.

Aynı zamanda kendi gerçeğimizi ifade etme ve duygu ve düşüncelerimizi başkalarına iletmek için önemli bir enerji merkezidir. Boğaz çakra dengesi bozulduğunda veya bloke olduğunda, iletişim sorunları, ifade eksikliği, korku, içe kapanıklık gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Mis’ya kalp çakra karışımını her gün temiz vücudunuza roll-on başlık ile uygulayabilirsiniz.

ÜÇÜNCÜ GÖZ ÇAKRA (Ajna)

Karışım: Ardıç, buhur

Özellikler: İç görü, anlayış, sezgi

Renk: Lacivert veya mor

Vücudumuzdaki yedi ana çakradan biridir ve alnın ortasında, kaşların arasında yer alır. Üçüncü göz çakrası, iç görü, algı, sezgi, bilgelik ve ruhsal farkındalıkla ilişkilendirilir. Dengesi bozulduğunda veya bloke olduğunda, kafa içi basıncı, baş ağrıları, zihinsel karmaşa, karar verme güçlüğü, kafatası ve gözle ilgili fiziksel sorunlar gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Mis’ya üçüncü göz çakra karışımını her gün temiz vücudunuza roll-on başlık ile uygulayabilirsiniz.

TAÇ ÇAKRA (Sahasrara)

Karışım: Ölmez çiçek, buhur

Özellikler: Ruhsal bağlantı, aydınlanma

 Renk: Mor veya beyaz

Vücudumuzdaki yedi ana çakradan biridir ve başın tepe noktasında, saçlı derinin hemen üstünde bulunur. Taç çakra, ruhsal bağlantı, aydınlanma, evrensel bilgelik ve ruhsal farkındalıkla ilişkilendirilir. Taç çakra dengesi bozulduğunda veya bloke olduğunda, ruhsal kopukluk, manevi bunalım, anlam kaybı, depresyon gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Mis’ya taç çakra karışımını her gün temiz vücudunuza roll-on başlık ile uygulayabilirsiniz.